Sklonište za pse

U vrijeme osnivanja Udruga 'Spirit' nije imala sklonište za pse. U ljeto 2007. godine izgradili smo prvih dvanaest nastambi.

U galeriji možete vidjeti kako je napredovala izgradnja našeg skloništa za pse.

pogledajte fotografije skloništa

O nama

Udruga za zaštitu životinja „Spirit“ je nevladina neprofitna organizacija registrirana u ožujku 2007. godine za zbrinjavanje i udomljavanje napuštenih i izgubljenih životinja.

Ciljevi udruge

• organiziranje smještaja, zbrinjavanja i udomljavanja napuštenih i izgubljenih životinja u suradnji s nadležnim ministarstvom i veterinarskim organizacijama
  • poticanje organiziranja kastracije i sterilizacije pasa i mačaka lutalica radi humanog smanjenja broja napuštenih životinja
  • organiziranje edukativnih radionica, tečajeva i seminara radi promicanja i unapređenja zaštite životinja i poboljšanja kvalitete suživota ljudi i životinja u urbanoj sredini, te druge djelatnosti.

Dosadašnja postignuća

U nešto više od tri godine donacijama i vlastitim sredstvima, uspjeli smo ostvariti za ovakav tip udruge vrlo značajne rezultate – izgradili smo vlastito sklonište za pse s 50 nastambi, udomili smo preko 2000 pasa i mačaka, a skoro sve prethodno cijepili, mikročipirali, brojne kastrirali, cijelo vrijeme dok su životinje bile na skrbi udruge vodili o njima adekvatnu brigu koja uključuje liječenje, cijepljenja, kvalitetnu ishranu, svakodnevnu šetnju i proces privikavanja na okolinu i ljude. Uz navedene aktivnosti Udruga „Spirit“ bavila se i aktivnostima vezanim uz edukaciju o pravima životinja, pravilnom postupanju sa životinjama i promoviranjem udomljavanja napuštenih životinja.

Ažurirano: 24.10.2010

© 2007-2017 Udruga za zaštitu životinja 'Spirit'. Sva prava pridržana.